Astrolog, konsultant wedyjski

Szczepan Zmarzliński

Osobiste przesłanie

Witaj

Nazywam się Szczepan Zmarzliński, jestem autorem strony samopoznanie.pl. Dzielę się tutaj wiedzą, która okazała się dla mnie kluczowa. Samopoznanie odsłoniło mi sens i cel życia, wskazało jasną drogę do samorealizacji, do życia w harmonii z ponadczasowymi prawami natury i ich Stwórcą.
Historia i przesłanie

Odkąd pamiętam, dążyłem do szczęścia. Początkowo rozwój przebiegał po omacku. Z jednej strony czułem, że zdarza mi się doświadczać pełni zadowolenia, z drugiej po dłuższej lub krótszej chwili pojawiał się „zjazd” i ponowne poczucie braku.

Z czasem byłem coraz bardziej świadomy zależności, które przybliżają mnie do istoty rzeczy. Naturalnie zmierzałem ku … naturze i … religii, kojarzyła mi się ona jako coś wzniosłego.

Szkopuł w tym, że dosyć szybko zauważyłem fasadowość wiary, w której zostałem wychowany. Przestałem uczęszczać na nabożeństwa, zamiast tego wolałem spacerować po lesie. Czułem tam to, czego brakowało mi w religii — autentyczność.

Lata młodzieńcze były okresem narastającego buntu, zarówno do religii, jak i do formalnej edukacji czy zasad społecznych. Czułem, że cały system jest odwrócony do góry nogami.

Mimo wszystko nie przestawałem szukać. Poznawałem inne wyznania, alternatywne metody nauczania i światopoglądy.

W międzyczasie działałem jako niezależny przedsiębiorca, specjalizowałem się w brandingu. Działania w pracy z markami, pomogły mi zauważyć, jak skomercjalizowany jest „ten świat”, nie tylko biznes, ale nawet wspomniane religie czy nauki.

Paradoksalnie, ogólne rozeznanie nie utorowało mi drogi do sukcesu, a wprowadziło większy zamęt. Z jednej strony chciałem osiągnąć sukces, z drugiej natomiast moja motywacja do działania w ramach chorych według mnie norm społecznych była coraz mniejsza.

Kluczowym momentem było zrozumienie, że ponad prawami społecznymi, ustanowionymi przez człowieka, są prawa natury, ustanowione przez Boga (jakkolwiek Go nie nazwiemy).

Zauważyłem ponadto, że mogę realizować się w ramach praw naturalnych i państwowych jednocześnie. Wiązało się to z wyrzeczeniem od wielu wynaturzonych ambicji. W ten sposób rozpoczęła się bardziej świadoma praca nad cnotami takimi jak np. szczerość, czystość, dobroć, pokora, umiarkowanie.

Coraz bardziej uwagę kierowałem do środka. Przy okazji na mojej drodze zaczęły pojawiać się różnego rodzaju badania osobowości i bardziej kompletne nauki typu: Psychobiologia czy Astrologia.

Trafiałem na coraz trudniejsze do obalenia mądrości, niemniej czułem, że choć np. Astrologia ma coś w sobie, to nie do końca zgadzają mi się jej interpretacje dotyczące mojej osoby. Niedługo później dowiedziałem się, że są różne obliczenia i systemy astrologiczne. Kiedy trafiłem na wedyjską gałąź astrologii, to wszystko zaczęło mi się łączyć w całość.

Tak oto zacząłem studiować Astrologię wedyjską. Następnie sięgnąłem po Wedy, gdy natrafiłem na Bhagavad Gitę i Śrimad Bhagavatam wiedziałem, że „jestem w domu”, teraz wystarczy go tylko oczyścić i pielęgnować. Wcześniejsze doświadczenia ułatwiały mi czytanie tych pism bez uprzedzeń i absorbowania uwagi na dogmatyczne elementy, które można w nich znaleźć. Istotą jest Esencja, nie znalazłem jej tak rzetelnie opisanej nigdzie indziej.

Wedy i Astrologia wedyjska pomogły mi zrozumieć sens doczesnej wędrówki i zaakceptować wszelkie związane z nią wydarzenia. Ponadto zeszło ze mnie poczucie buntu, kosztem współczucia dla innych istot.

Owocem mojego zrozumienia duchowego jest ta strona. Cieszę się z każdej możliwości interakcji, którą mi ona umożliwia. Nie zmienia to jednak faktu, że (zgodnie z przesłaniem wedyjskim) uczę się być coraz mniej przywiązany do owoców pracy, kosztem przywiązania do przestrzegania ponadczasowych praw i służby jej Źródłu. Tym sposobem moje zrozumienie i szczęście nabiera jeszcze większego blasku.

Moim przesłaniem jest dzielić się możliwie niepodważalną wiedzą i wspierać proces samorealizacji u każdego, kto tego zechce.

Jeśli masz ochotę, to zapraszam do lektury pozostałych, zawartych tutaj treści i do osobistego kontaktu.

Top