Wenus – znacznie astrologiczne.

by Satpati

Wenus z astronomicznego punktu widzenia jest trzecim najbardziej jasnym ciałem niebiańskim po Słońcu i Księżycu. Wenus jest nieodłączną towarzyszką Słońca, można ją zaobserwować w niewielkiej odległości kątowej od niego, zwłaszcza około 3 godziny przed Wschodem.

Ciała niebieskie • Wenus

Co na temat Wenus mówi nam Astrologia? Otóż, niezależnie z którego nurtu astrologicznego czerpiemy wiedzę, Wenus to przede wszystkim piękno, miłość, pragnienia zmysłowe (w tym seksualne), płodność, miłość, harmonia, luksus.

Wenus rządzi znakiem Byka oraz Wagi. W Byku przejawia się szczególnie poprzez wyczucie piękna materialnego. Kiedy Wenus w znaku Byka pojawia się np. w 4 domu, to możemy mieć niemal pewność, że dana osoba ma wyczucie w sprawach związanych z harmonijną, nietuzinkową aranżacją wnętrz. Czwarty dom bowiem to strefa komfortu, ognisko domowe, mając tutaj planetę pragnień, będziemy wizualizować takie wnętrze, aby było ono dla nas wygodne i przyjemne. Naturalną koleją rzeczy możemy zostać specjalistą w tej dziedzinie, nie koniecznie zawodowym, od tego zależą bowiem ewentualne powiązania z 10 domem, który odnosi się do ścieżki kariery.

Drugim znakiem, w którym rządzi Shukra (wedyjska nazwa dla Wenus), jest Waga. Tutaj Wenus dba o piękne, harmonijne relacje. Taki układ sprawia, że nasze życie partnerskie nabiera dodatkowego wdzięku. Jest w nim duża doza przyjemności i luksusu, pragnienia z tym związane.

W tym miejscu powrócę do wspomnianego już słowa, mianowicie do wizualizacji. Otóż z moich obserwacji i doświadczeń wynika, że wizualizacje, marzenia, jak i halucynacje (patrząc w negatywnym kontekście), prowadzą dokładnie do miejsca, w którym znajduje się Wenus. Co za tym idzie, jeśli Wenus jest np. w 8 domu, który odnosi się do tabu, tajemnic, transformacji, ale i np. śmierci czy jakiegoś rodzaju większej intensywności, to możemy mieć niemalże pewność, że w naszych umysłach częściej będą pojawiały się obrazy związane z wyżej wymienionymi punktami. Ukierunkowanie danych wizualizacji będzie zależało w szczególności od znaku, w którym pojawi się Wenus.

Przykładowo w 8 domu, w znaku Ryb, w którym planeta Wenus jest wywyższona, możemy spodziewać się częstego, intensywnego wizualizowania w sprawach związanych z mistyką (np. widzenie aury), z dalekimi, osobliwymi podróżami, jak i np. ze śmiercią w samotności lub jakiegoś rodzaju wydarzeniu związanym z odpłynięciem…

Planety w swoim znaku wywyższenia wcale nie wskazują na to, że będziemy mieli w danym obszarze lekko, łatwo i przyjemnie. Pokazują nam one jedynie tyle, jaka dynamika będzie nam towarzyszyć, do jakich skrajności możemy zajść. Uniwersalnym remedium na pozytywny przebieg życia jest po prostu rozwój świadomości, robiąc postęp na tej drodze, naturalnie wznosimy doczesne poczynania, niezależnie od tego, czy piękno manifestuje się zewnętrznie, czy też nie.

Na przeciwnym biegunie od znaku Ryb znajduje się Panna. Wenus w Pannie jest w upadku, tutaj teoretycznie ma najgorzej. Niemniej jak wspomniałem w poprzednim akapicie, jest to tylko pewnego rodzaju wskazówka. Tym, co czyni Pannę znakiem upadku dla omawianej tutaj planety, jest jej skrupulatność i praktyczność. O ile Ryby cechowała wyobraźnia, która doskonale poszerza piękno i wizualizacje Wenus, o tyle Panna zamyka wyobraźnię w szczelnym pudełku. Panna lubi porządek, lubi mieć wszystko na swoim miejscu. Jako że materia jest w nieustannym ruchu, ciężej jest zachować Pannie piękno w porządku. Tutaj objawia się ono w szczególności poprzez sterylność i ład, widoczny zwłaszcza w domu, w którym znajduje się Wenus w Pannie.

Kończąc. Tu gdzie Wenus, tam wrażliwość na piękno, tam marzenia i przywiązanie materialne. Astrologia pokazuje oprogramowanie doczesne, które dobrze znać, ale nie można się do niego przywiązać, w innym wypadku możemy nie potrzebnie cierpieć. Paradoksalnie im bardziej jesteśmy przywiązani do swoich pragnień zmysłowych, tym większy wysiłek musimy włożyć w ich zachowanie. Wyzwolenie się z przywiązań sprawia, że Wenus (niezależnie od znaku i domu) przejawia się optymalnych dla naszego wzrostu duchowego właściwościach i proporcjach.

W przypadku zainteresowania odczytem astrologicznym, w którym odniosę się konkretnie do Twojej osoby, zapraszam do kontaktu. W treści wiadomości proszę o wpisanie swojej dany urodzenia (znaczenie mają minuty) oraz miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top