Księżyc – znaczenie astrologiczne.

by Satpati

Księżyc w Astrologii odnosi się do umysłu, strefy komfortu, bezpieczeństwa emocjonalnego, matki, domu, ogniska domowego,.. Umiejscowienie Księżyca w horoskopie wskazuje przestrzeń, w której jesteśmy szczególnie wrażliwi, potrzebujemy doświadczać w niej tzw. matczynej opieki. To właśnie wokół znaku zodiaku i domu astrologicznego, w którym znajduje się Księżyc najczęściej przeplatają się nasze myśli.

Ciała niebieskie • Księżyc

Znakiem zodiaku, którego Księżyc jest naturalnym władcą, jest Rak. Osoby z Księżycem w Raku są wrażliwe, opiekuńcze, doskonale potrafią zadbać o komfort emocjonalny swoich bliskich, jak i o domowe pielesze. Takie umiejscowienie księżyca rokuje rodzica (zwłaszcza w przypadku kobiet), który ma bardzo empatyczną więź ze swoimi dziećmi. W kwestiach zawodowych jest to także świetny opiekun, pielęgniarka czy psycholog.

Księżyc jest wywyższony w znaku Byka. Byk charakteryzuje się materialnym podejściem, jest nastawiony na stabilizację i długofalowe decyzje. Istotne jest dla niego posiadanie i materialny dobrobyt. Umiejscowienie Księżyca w tym znaku sprawia, że do powierzchownej płaszczyzny życia dodany jest głębszy, emocjonalny akcent. Co za tym idzie osoba z taką konfiguracją, jest wrażliwa na punkcie piękna, potrafi dostrzec i docenić tzw. przedmioty z duszą, urządza domowe ognisko, zwracając uwagę na komfort i wygodę. Księżyc w Byku to potencjalnie dobry architekt wnętrz czy gospodarz, który przyciąga swoim ciepłem wewnętrznym.

Na przeciwnej stronie znaku Byka znajduje się Skorpion. W takim umiejscowieniu Księżyc jest teoretycznie w złej dla siebie pozycji. Skorpion to głębokie przeniknięcie, intensywność czy np. seksualność. Księżyc w Skorpionie może uczynić osobę nadwrażliwą na swoim punkcie, nadać jej bardzo impulsywne emocje, co za tym idzie, będzie ona zdezorientowana w podejmowanych przez siebie decyzjach. Może reagować bardzo gwałtownie, nie zważając na emocjonalne stany swoich rozmówców. Co prawda Skorpion jest tzw. znakiem upadku Księżyca, niemniej taka pozycja ma też swoje walory. Dojrzały Księżyc w Skorpionie czyni osobę gotową do głębokich uniesień, spontanicznej namiętności (nie tylko w kontekście seksualnym). Taka pozycja może oznaczać przywódcę, który spełni się w skrajnych sytuacjach, np. będąc liderem społeczności podczas wychodzenia z opresji. Księżyc w Skorpionie jak mało kto jest gotowy do transformacji i zrównania z ziemią ograniczających dane społeczeństwo paradygmatów.

Powyżej przedstawiłem umiejscowienie Księżyca w wybranych znakach, istotne jest także to, w jakim domu pojawia się wspomniane ciało niebieskie. Każdy dom ma swoje określone właściwości. Przykładowo, jeśli Księżyc znajduje się w domu 8, to należy spodziewać się osoby, która stosunkowo często będzie przechodzić wewnętrzne transformacje. Jej poglądy mogą ulegać kolosalnym zmianom. Ma to oczywiście dwa końce, z jednej strony oznaczać może gigantyczne skoki w rozwoju świadomości, z drugiej z kolei podatność na wchodzenie w bardzo ryzykowne dla siebie ścieżki. Znaczenie ma również, w jakim znaku pojawia się określony dom. Jeśli np. 8 dom wypada na znak Byka, wówczas wspomniane zależności bardziej będą odnosiły się do spraw materialnych. Osoba z Księżycem w 8 domu w znaku Byka może przechodzić różnego rodzaju przewartościowania w kontekście swoich materialnych poszukiwań, zmieniać diametralnie np. kierunek inwestycji z nieruchomości na kryptowaluty itd.

Dodatkowym punktem, którego nie można pominąć, jest spojrzenie na wykresy holistycznie. Astrologia Wedyjska odnosi się do 9 ciał niebieskich, 12 domów, 12 znaków, jak również do 27 nakszatr, które są dopełnieniem znaków. Dodać tutaj także należy kilkanaście wykresów, które możemy badać w zależności od chęci głębszego poznania newralgicznej dla nas sfery w życiu. Wzajemne korelacje pomiędzy wszystkimi wyżej wymienionymi elementami dadzą nam pełny obraz osobowości, w której pojawiliśmy się na ziemskim poletku.

Astrolog spogląda na horoskop możliwie kompleksowo, zwraca uwagi na wiele aspektów. Powyższy opis jest jedynie podstawową interpretacją. Podczas indywidualnej konsultacji sucha teoria zamienia się w płynną praktykę. Księżyc to żywioł wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top