Znaki zodiaku

Baran jako znak zodiaku

Odwaga, agresja, przebojowość, witalność

by Satpati

Baran w astrologii pełni rolę pierwszego znaku zodiaku. Charakteryzuje się przebojowością, odwagą, samodzielnością. Baran doskonale czuje się w sytuacjach niebezpiecznych, jest jakby stworzony do walki, lubi podejmować ryzyko. Chce być numerem 1. Ponadto Baran jest wesoły, charakteryzuje go tzw. cięty dowcip.

Znak zodiaku • Baran

Cechy, które dotyczą omawianego znaku zodiaku, widoczne są u danej osoby na płaszczyźnie życia powiązanej ze znaczeniem domu horoskopowego. Dla przykładu, jeśli Baran występuje w pierwszym domu, możemy spodziewać się osoby, która wyróżnia się „baranim uwarunkowaniem” poprzez wygląd. Jest stosunkowo niska, ale i zaradna, energiczna, przebojowa.

Kiedy Baran występuje w domu czwartym, możemy spodziewać się osoby, która w środowisku domowym wykazuje wymienione powyżej cechy. Jest to szczególnie widoczne wówczas, gdy Mars – władca znaku Barana znajduje się w nim samym, Mars w Baranie to urodzony lider, aktywator, człowiek, do którego hasło „witaj przygodo!” pasuje jak ulał. Jak wspomniałem w przypadku powiązania Barana z czwartym domem, możemy spodziewać się szczególnej aktywności w obszarach związanych z domowym ogniskiem. Taki układ może poniekąd wskazywać na żywiołową relację z matką. Może to skutkować ambicjonalnymi kłótniami, ale także np. walką w obronie matki. Czwarty dom powiązany z Baranem lub jego władcą – Marsem, wskazuje na duże emocje i wrażliwość w kontekście strefy komfortu.

Baran w występujący w 7 domu wskazuje na to, że w związku będziemy przede wszystkim ukierunkowani na własny interes. Będziemy chcieli być maksymalnie niezależni od partnera, poniekąd będzie nami kierowała pokusa rządzenia, bycia liderem, tzw. głową rodziny (niezależnie od płci). Przykładowo kobieta, która ma znak Barana w 7 domu, z jednej strony chce mieć tzw. faceta z jajami, który będzie głową rodziny, z drugiej natomiast ona sama ma wolę liderowania w związku.

Innym przykładem w kontekście domów horoskopowych jest np. znak Barana występujący w 11 domu. Taki układ sprawia, że chcemy przodować zwłaszcza wśród społeczności, jakiegoś rodzaju akcjach powszechnych czy prostu w szerszym gronie przyjaciół.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej poszczególnym planetom w znaku Barana. Wspomniany Mars zwiastuje dużą przebojowość i gotowość do szybkiego zrywu, np. w środku nocy itp.

Merkury w Baranie wskazuje na osobę, która sporo komunikuje się na temat przedsiębiorczości i dynamicznych działań. Merkury to inteligencja, analiza. Skrupulatne obmyślanie na temat wojen czy opracowywanie strategii dotyczących różnego rodzaju inicjatyw, czy np. biznesplanów (zwłaszcza jeśli Baran znajduje się w 10 domu odnoszacym się do kariery) jest tutaj na porządku dziennym.

Słońce jest wywyższone w znaku Barana. Przebojowy Baran dostaje tutaj jasność kierunku i pewność. Słońce pozwala błyszczeć w podejmowanych przez siebie aktywnościach. Daje również większe szanse na sławę, uznanie społeczne, pozycję autorytetu. Rzecz jasna będzie ona dotyczyć działań wymagających samodzielności i odwagi.

Saturn w Baranie znajduje się w upadku. Wynika to z faktu, że dynamiczny Baran zostaje ograniczony przez powolnego, wymagającego ciężkiej pracy Saturna. Baran z Saturnem pędzi do przodu, jakby miał zaciągnięty hamulec ręczny. Saturn zabiera tutaj pewność siebie i chęć do szybkiego działania lub spróbowania nowych rzeczy.

Jowisz w Baranie dodaje mądrości i obfitości. W pewnym sensie można powiedzieć, że tzw. jeździec bez głowy, jakim można nazwać Barana, dostaje poprzez Jowisza ową głowę. Taki układ wskazuje na dynamicznego lidera, który bazuje na głębszej wiedzy i życiowej mądrości. Taka osoba naturalnie przyciąga do siebie osoby, które mogą wzmocnić jej kompetencje w omawianym tutaj zakresie.

Rahu w Baranie wskazuje na osobę, która obsesyjnie podchodzi do bycia liderem i inicjatorem. Rahu w tym znaku ma słabość do różnego rodzaju przebojowych akcji. Jeśli Rahu znajduje się w domu 6, to możemy spodziewać się osoby, która ciągle chce coś robić, ciągle chce podejmować się nowych inicjatyw. Tego typu układ sprawia, że z jednej strony łatwo i szybko zacząć, nawet teoretycznie trudny projekt od tzw. zera, z drugiej natomiast strony ciężko go kontynuować, gdyż na horyzoncie pojawiają się w międzyczasie setki pomysłów czekających na rozruch.

Ketu w Baranie działa przeciwnie do Rahu. Tutaj osoba podświadomie nie chce się wyróżniać, czy ustawiać się w tzw. pierwszym szeregu. Ketu w Baranie z dystansem patrzy na nowe inicjatywy, nie znaczy to jednak, że nie jest gotowy ich podjąć. W gruncie rzeczy Ketu w Baranie wskazuje na osobę, która ma zasób w cechach Barana, są one dla niej naturalne, niemniej w takiej korelacji trudniej o docenienie tego potencjału.

Księżyc w Baranie jest wrażliwy na swoim punkcie. Taki układ sprawia, że myśli oscylują wokół wolności, pewności siebie, niezależności i innych cech związanych ze znakiem Barana. Problem polega na tym, że ciężej osiągnąć te stany ze względu na duże przywiązanie emocjonalne do nich.

Wenus w Baranie wskazuje na osobę dostrzegającą piękno w indywidualności. Wenus sprawia, że przykładamy większą wagę do wyglądu, zwłaszcza jeśli Wenus występuje w Baranie w pierwszym domu. Wenus pokazuje osobę, której pragnienia zmysłowe są bardziej egocentryczne i jednocześnie wyróżniają się swego rodzaju przebojowością.

Powyższe opisy mogą nabierać dodatkowych rumieńców, kiedy weźmiemy pod uwagę cały horoskop i zależności pomiędzy poszczególnymi planetami i domami. W przypadku zainteresowania indywidualnym odczytem astrologicznym zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top