Znaki zodiaku

Bliźnięta jako znak zodiaku

Zmienność, elastyczność, powierzchowność, bystrość

by Satpati

Bliźnięta to w naturalnym horoskopie 3 znak zodiaku. Bliźnięta są zmienne, ruchliwe, komunikatywne, aktywne, bystre, elastyczne. Dom, na który przypadają horoskopowe Bliźnięta, jest niestabilny, możemy spodziewać się w nim wielu zmian i dynamicznych wydarzeń.

Znak zodiaku • Bliźnięta

Znakiem Bliźniąt rządzi planeta Merkury. Merkury to inteligencja, komunikacja, analityczne myślenie. Merkury jest użyteczny, jego występowanie w znaku Bliźniąt powoduje, że dana osoba ma łatwość w wyrażaniu swoich poglądów, jest bardzo rzeczowa, potrafi szybko i sprawnie wykonać powierzoną jej pracę. Merkury w Bliźniętach jest biegły, ma szeroki zakres kompetencji i wiedzy.

Powyższa charakterystyka przejawia się w zależności od domu horoskopowego, który przypada na znak Bliźniąt. Jeśli np. Bliźnięta znajdują się w 4 domu to wówczas elastyczność i zwinność przejawia się w szczególności w sprawach związanych ze środowiskiem domowym i strefą komfortu. Relacje z matką są bardzo intelektualne i płynne.

Dla odmiany znak Bliźniąt w 7 domu zwiastuje bardzo elastyczne podejście do związków. Z jednej strony może to wskazywać umiejętność dopasowania się do partnera, z drugiej z kolei chęć większej aktywności w omawianym zakresie. Taki układ sprawia, że możemy być mało wytrwali w swoich relacjach partnerskich. Taka charakterystyka jest szczególnie widoczna, jeśli w znaku Bliźniąt pojawi się np. Rahu.

Rahu w Bliźniętach sprawia, że nabieramy dodatkowej bystrości, niemniej wiąże się ona z większą niecierpliwością i chęcią zmian. Taki układ nie koniecznie jest korzystny w związkach, niemniej daje spore pole do popisu np. w różnego rodzaju kalkulacjach wymagających szybkości i zręczności. Umiejętności akrobatyczne, zwinne kierowanie samochodem czy np. bycie trenerem, który szybko reaguje na sprawy boiskowe, są dobrymi zajęciami do upustu potencjału. Rahu w Bliźniętach to dyskutant gotowy do podjęcia większego ryzyka w potyczkach słownych i nie tylko.

Słońce w Bliźniętach nadaje jasności w charakterystyce omawianego znaku zodiaku. Co za tym idzie komunikacja i motywacja do działania jest tutaj niejako rozpromieniona. Słońce w Bliźniętach zwiastuje świetnego mówcę, osobę, która potrafi bardzo dobrze komunikować się poprzez mowę, jak i odpowiednią gestykulację. Słońce daje ponadto ambicję, zatem naturalną koleją rzeczy te sprawy, które są związane z Bliźniętami, mając taki układ, będziemy traktować priorytetowo. Jeśli dla przykładu Bliźnięta przypadają razem ze Słońcem w domu 5, to wówczas dużą jasność i spryt będziemy wykazywać w sprawach związanych z edukacją, kreatywnością, rozrywką czy historią.

Jowisz w Bliźniętach daje silną ciekawość intelektualną, Jowisz szczególnie uczy się tutaj podczas ruchu, podróży i różnego rodzaju aktywności. Jest otwarty na nowe pomysły i interpretacje. Dyplomacja, umiejętność taktownego radzenia sobie w sytuacjach krytycznych, poważne traktowanie swoich obowiązków, zrozumienie psychologiczne to kolejne cechy charakteryzujące Jowisza tutaj. Jowisz w Bliźniętach wskazuje na nauczyciela od tzw. praktycznych, życiowych powinności, zwłaszcza jeśli taki układ ma miejsce w 5 domu.

Wenus w Bliźniętach dodaje piękna do komunikacji i zręczności manualnej. Umiejętności związane z pielęgnacją ciała (fryzjerstwo, kosmetyka, a także np. masaż), rękodzieło czy malowanie obrazów są tutaj bardzo prawdopodobne. Ogólnie rzecz biorąc, występuje silna skłonność do sztuki. Wenus w Bliźniętach nadaje podekscytowany nastrój. Jest to w pewnym stopniu dziecinne, niemniej jednak ta niedojrzałość dodaje niewinności i świeżego polotu, sprawiającego, że efekty mają tutaj swego rodzaju wdzięk.

Mars w Bliźniętach podnosi aktywność i zaangażowanie. Komunikacja jest tutaj bardziej powierzchowna, istnieją tendencje do większych napięć i niepokojów. Tego typu układ podobnie jak w przypadku Rahu w Bliźniętach daje dobre inklinacje do sportu wymagającego szybkich działań, zrywów, nagłych zwrotów akcji itp. Nadmiernie aktywny umysł można ochładzać poprzez różnego rodzaju zajęcia relaksujące.

Księżyc w Bliźniętach ma zdolność do dokonywania szybkich obserwacji. Ludzie z Księżycem w Bliźniętach mają tendencję do bycia czujnymi, powściągliwymi, emocjonalnymi. Osoby takie są dosyć wszechstronne, spostrzegawcze, wyrozumiałe z natury, mogą podejmować się wielu zadań i wykonywać je w sposób zręczny. Księżyc w Bliźniętach sprawia, że dana osoba jest bardzo rozmowna, przywiązuje się do ludzi, komunikacja jest jej mocną stroną. Poczucie humoru adekwatne do rozmówców jest tutaj widoczne, innymi słowy taki układ sprawia, że potrafimy dopasować żart do drugiej osoby, by jej tym nie urazić.

Ketu w Bliźniętach wskazuje na osobę niepewną swoich intelektualnych i manualnych zdolności. Z jednej strony jest ona bystra, inteligentna i zwinna, z drugiej ma skłonność do niedocenienia tego faktu, dlatego też trudniej jej dobrze oszacować swój potencjał w zakresie znaku Bliźniąt. Takie tendencje wskazują na rozdwojony umysł, zamieszanie i niezdecydowanie. Osoby z Ketu w Bliźniętach lubią mieć poczucie niezależności, środowisko ich ogranicza. Ketu w Bliźniętach dobrze czuje się w krótkich podróżach, zwłaszcza jeśli takie umiejscowienie jest widoczne na osi domów 3 – 9.

Saturn w Bliźniętach zwiastuje ciężką pracę związaną z umiejętnością komunikacji, zdolnościami manualnymi i inteligencją. Saturn tutaj może negatywnie objawiać się poprzez niechlujstwo, uzależnienia, podłość i samolubność. Osoba z Saturnem w Bliźniętach jest poniekąd sztywna i mechaniczna w swoich działaniach. Jest stanowcza i ma proste rozwiązania problemów, wykonuje ruch, kiedy jest pewna wyniku. Potrafi zachować chłód i opanowanie w krytycznych sytuacjach.

Powyższe opisy mogą nabrać dodatkowych rumieńców w zależności od domów horoskopowych, w których występuje dana planeta w znaku Bliźniąt oraz od ewentualnych koniunkcji planet. Ogólnie rzecz biorąc, Bliźnięta lubią ruch, zmianę, są elastyczne. Nie koniecznie taki układ dobrze rokuje w sprawach wymagających stabilizacji, np. w związkach czy w pracy wymagającej strukturalnego działania, niemniej Bliźniacze cechy wprowadzają wszędzie tam, gdzie się pojawiają różnorodność, wyprowadzają tym samym ze stagnacji. Jest to szczególnie korzystne, aby nie popaść w monotonię i rutynę.

W przypadku zainteresowania indywidualną analizą astrologiczną zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top