Znaki zodiaku

Rak jako znak zodiaku

Wrażliwość, emocjonalność, strefa komfortu

by Satpati

Rak to czwarty znak zodiaku. Rak jest wrażliwy, emocjonalny, czuły, intuicyjny, współczujący, hojny. Rak ma bezpośredni wpływ na nastrój, może się on bardzo szybko zmieniać. Do przestrzeni życiowej, w której pojawia się znak Raka, podchodzimy ze szczególną wrażliwością i troską.

Znak zodiaku • Rak

Cechy, które przejawia znak Raka, są szczególnie widoczne w domu horoskopowym, w którym pojawia się on na indywidualnym wykresie urodzinowym. Przykładowo, jeśli znak Raka przypada u danej osoby na 9 dom, to przejawia ona szczególną troskę w trakcie podróży czy podczas studiów. Umiejscowienie Raka w 9 domu zwiększa skłonność do docenienia przewodników czy nauczycieli, zwłaszcza tych, którzy towarzyszą nam poza formalnym nauczaniem.

Występowanie Raka w pierwszym domu wskazuje na osobę emocjonalną i wrażliwą w stosunku do samej siebie. Rak tutaj czyni nas intuicyjnymi, czułymi i hojnymi w stosunku do własnych potrzeb. Nie koniecznie musi się to przejawiać poprzez nadmierny egocentryzm, Raki w szerszym kontekście to osoby, które potrafią zatroszczyć się o bezpieczeństwo emocjonalne, mają do niego szczególny sentyment.

Umiejscowienie znaku Raka w 10 domu sprawia, że w pracy zawodowej przejawiane jest intuicyjne przeczucie, ale i spora wrażliwość, zmiany nastrojów. Rak w 10 domu wskazuje na matczyną troskę w stosunku do swoich podopiecznych bądź klientów. Rak chce ugościć w swojej strefie komfortu, możemy spodziewać się tutaj np. restauratora, który przyjmuje gości z otwartymi ramionami, bądź np. doradcę w sprawach związanych z pielęgnowaniem ogniska domowego.

Władcą znaku Raka jest Księżyc. Księżyc to umysł, matka, myśli. Kiedy Księżyc występuje w swoim znaku, wówczas możemy spodziewać się osoby szczególnie wrażliwej, intuicyjnej, osoby, która uwielbia troszczyć i opiekować się innymi. Troska i opieka będzie widoczna zwłaszcza w relacjach z osobami, które przypadają na przypadający w takim układzie dom. Przykładowo, jeśli Księżyc znajduje się w Raku w 5 domu, to odbiorcą matczynej opieki będą podopieczni (dzieci, uczniowie), jeśli np. to połączenie jest widoczne w 7 domu, to wówczas dana osoba szczególnie troszczy się o swojego partnera. Umiejscowienie Księżyca w 7 domu w znaku Raka oznacza ponadto, że będziemy poniekąd przyciągali partnerów wrażliwych i czułych.

Planetą, która jest wywyższona w znaku Raka, jest Jowisz. Jowisz w Raku wskazuje na osobę, która posiada głębokie poczucie własnej wartości, ma solidny fundament emocjonalny, jest wysoce uczona, dobroduszna, prawa. Umiejscowienie Jowisza w Raku sprawia, że strefa emocjonalna i tzw. ognisko domowe jest obfite.

Mars w przeciwieństwie do Jowisza nie najlepiej czuje się w Raku. Mars to ambicja, wola walki, determinacja. Kiedy wojownicze zapędy Marsa spotykają się z wrażliwym Rakiem, możemy spodziewać się zaburzeń emocjonalnych czy chaotycznej, co rusz podważanej strefy komfortu. Tego typu układ ma ten plus, że będziemy bardziej odporni na zmiany, niemniej nasze nastroje mogą zmieniać się bardzo dynamicznie, nie wróży to dobrze w budowaniu długotrwałych relacji z innymi, jak również dobremu czuciu się z samym sobą.

Słońce w Raku sprawia, że pojawia się jasność w sprawach związanych ze strefą komfortu. Słońce daje nam tutaj większą wrażliwość i umiejętność organizacji. Słońce w Raku może w początkowych latach życia sprawiać, że nie koniecznie dana osoba będzie czuła się pewna samej siebie (poprzez np. brak zdecydowania), niemniej z czasem powinna zyskać większe rozeznanie i tym samym poczucie równowagi.

Saturn w Raku oznacza, że o bezpieczeństwo emocjonalne i poczucie własnej wartości dana osoba musi ciężej zapracować. Saturn to ograniczenia i zahamowanie, w Raku może przejawiać się to np. poprzez zamaskowanie swoich własnych emocji i odczuć. Saturn w Raku z jednej strony czuje dużą więź ze swoimi bliskimi, z drugiej natomiast ciężko mu ją wyrazić. Ma głęboki, refleksyjny umysł. Myśli są tutaj bardziej poważne, mogą obracać się wokół niespełnionych oczekiwań i zranienia, ogólnie rzecz biorąc, nie są one nadto optymistyczne. Walka o spokój ducha jest tutaj poniekąd posągowa. Plusem Saturna w Raku jest to, że z czasem danej osobie łatwiej się otworzyć i zrozumieć emocje na głębszym poziomie.

Rahu w Raku wskazuje na osobę, która ma obsesję na punkcie bezpieczeństwa emocjonalnego, jest wręcz przewrażliwiona na jego punkcie. Taki układ rzecz jasna nie koniecznie ułatwia osiąganie komfortu psychicznego. Głód doświadczeń Rahu powoduje, że dana osoba cały czas obraca się w sprawach związanych z cechami Raka, niemniej nie koniecznie potrafi pozytywnie się do nich odnieść. Granie na emocjach, chwiejne myśli, niezdecydowanie to stali towarzysze. Plusem takiego układu jest natomiast niebywała wręcz przenikliwość, może być ona przydatna np. w pracy detektywa czy wykrywacza kłamstw.

Ketu w Raku daje dobre umiejętności zarządzania, panowania nad emocjami itd. Niemniej jednak Ketu to chęć wyzwolenia, oderwanie. Osoba, która chce się odizolować od matczynej strefy komfortu, jaką daje Rak może być zbyt skrajna w swoich zapędach intelektualnych. Umiejętność znalezienia balansu pomiędzy zorganizowaną, strukturalną pracą, a troską o bezpieczeństwo emocjonalne jest tutaj głównym wyzwaniem.

Wenus w Raku podnosi wrażliwość na piękno. Osoby z Wenus w Raku są optymistyczne w sprawach uczuciowych, ich osobowość jest magnetyczna. Twórcze i artystyczne poszukiwania są tutaj na porządku dziennym. Widoczne są ponadto dążenia do bogactwa i szczęścia. Istotne jest, aby potrafić je odnaleźć przede wszystkim w sobie.

Merkury w Raku to komunikacja i spryt w sprawach związanych z czułością i współczuciem. Merkury komunikuje się tutaj czuło, jest empatyczny, potrafi wprowadzać stabilizację do zdrowia psychicznego. Markury daje silną moc umysłową i pamięć, jest intuicyjny, potrafi połączyć się z ludźmi na głębszym poziomie psychologicznym.

Powyżej wymieniłem przykładowe zależności występujące podczas występowania znaku Raka z określonymi planetami lub domami. Nabierają one dodatkowych rumieńców podczas ewentualnych koniunkcji, jak i spojrzenia na cały wykres. Wówczas można zauważyć szerszą perspektywę.

W przypadku zainteresowania indywidualnym odczytem zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top