Znaki zodiaku

Lew jako znak zodiaku

Autorytet, Status, Władza, Kreatywność

by Satpati

Lew to znak zodiaku, który wyróżnia się potrzebą władzy, autorytarną pozycją i przekazem, jest przywódczy. Lew lubi zabawę, rozrywkę, kreatywność. Ponadto przejawia skłonności do odkrywania historii, ważna jest dla niego edukacja i polityka.

Znak zodiaku • Lew

Dom astrologiczny, w którym występuje znak zodiaku Lwa, pokazuje przestrzeń, w której przejawiamy większą pewność siebie, możemy wyróżniać się ekspresją artystyczną i odważnym działaniem. Lew wykazuje zapędy do osiągania pozycji autorytetu, wyróżniania się poprzez siłę i dominację. Takie uwarunkowanie sprawia, że może pojawić się większy egoizm, arogancja i nieuzasadniony, wyolbrzymiony upór.

Przejdźmy do przykładów. Występowanie znaku Lwa w 10 domu wskazuje na osobę, która cechy Lwa przejawia w karierze zawodowej. Takie umiejscowienie wskazuje na podążanie drogą polityki, zarządzania bądź prowadzenie własnego biznesu. Branża kreatywna, rozrywka, a nawet hazard mogą tutaj się pojawiać. Bardziej precyzyjnie możemy określić charakter zawodu danej osoby poprzez zapoznanie się z pozycją Słońca. Jeśli znajduje się ono w znaku Barana bądź Lwa zapędy związane z polityką i zarządzaniem ludźmi mogą być bardziej widoczne, jeśli z kolei Słońce jest w znaku Wagi, wówczas pewność siebie może być nieco nadszarpnięta. Dla powyższego układu Waga znajduje się w 12 domu, domu izolacji. Słońce w 12 domu w Wadze wskazuje na osobę, która ma większe wyzwanie związane z władzą, rządem czy ojcem. Osoba taka jest w pewnym sensie w izolacji od władzy. Z drugiej strony, jako że władcą Wagi jest Wenus, możemy spodziewać się tutaj większego talentu do spraw twórczych, zmysłowa kreatywność ma tutaj pewnego rodzaju egzotyczny, niekonwencjonalny charakter.

Występowanie znaku Lwa w 2 domu wskazuje na osobę, która uwielbia posiadać pieniądze i otaczać się luksusami. Ekscentryczny styl życia jest tutaj widoczny. Ponadto może istnieć skłonność do popisywania się bogactwem i nadmierną hojnością w stosunku do znajomych, teatralne serwowanie obiadów czy drinków jest tutaj wielce prawdopodobne. Koncentracja na byciu wiernym sobie i pewnym siebie jest kluczowa, aby nie popaść w nadmierne ekspresje i niepotrzebne wydatki.

Przejdźmy teraz do analizy Lwa w zależności od pojawiających się w nim planet.

Wspomniane Słońce rządzi znakiem Lwa. Słońce w Lwie wskazuje na dużą pewność siebie i umiejętność zarządzania. Lew to naturalne poletko dla Słońca, wszystkie cechy Lwa są tutaj dobrze widoczne. Skrajnie mogą wyrażać się one poprzez nadmierne ciepło, które może poparzyć.

Księżyc w Lwie wskazuje na osobę bardzo wrażliwą i emocjonalną w sprawach związanych z przywództwem, polityką, władzą. Kreatywność jest tutaj dosyć intuicyjna, można spodziewać się szczególnego wyczucia artystycznego. Ponadto charakterystyczna jest matczyna czułość w stosunku do podopiecznych, uwagę należy zwrócić na to, by nie przybierała ona zbyt autorytarnych zapędów.

Jowisz w Lwie podnosi poczucie własnej wartości, zdolność przewodzenia i administrowania. Jowisz docenia osoby, które są dla nich przyjaźnie nastawione, jest dobroczynny, hojny, służy potrzebującym. Jowisz daje ambicje i szerokie horyzonty. Nieco negatywna może być tutaj chęć do chwalenia się swoim statusem i dobrobytem. Jowisz to obfitość, jeśli jest ukierunkowana np. w poznawanie historii, to możemy spodziewać się większego zrozumienia różnego rodzaju wydarzeń z przeszłości.

Wenus w Lwie wzmacnia kreatywność i wyczucie piękna. Taki układ może wskazywać na umiejętności aktorskie. Wenus pragnie silnego wyrażania siebie. Sposób kochania, jak i styl życia mogą być dosyć rozrzutne. Lew to rytuały, Wenus uwielbia je przestrzegać i dodawać im uroku. Miłość, lojalność, podekscytowanie, dobre maniery, magnetyczna osobowość są tutaj widoczne.

Mars w Lwie podnosi ambicję i rządzę przygód. Mars jest samowystarczalny i odpowiedzialny w sprawach związanych z zarządzaniem, wyrażaniem siebie czy zabawą. Lew z Marsem to większa dynamika, przebojowość i inteligencja. Dynamiczne podejście do każdej sytuacji związanej ze znakiem Lwa sprzyja spontanicznej kreatywności, umiejętności szybkiego i odważnego zarządzania, jak i np. talentu do sztuk performatywnych.

Saturn w Lwie to ciężka praca i sztywność w kwestiach związanych z zabawą, kreatywnością czy władzą. Saturn dodaje powagi. Dążenia do osiągnięcia statusu lidera są związane z cięższą pracą i wyrzeczeniami, niemniej jednak wraz z doświadczeniem wyższe pozycje są bardzo możliwe. Saturn potrafi utrzymać ciężar pracy i odpowiedzialności, jest zdyscyplinowany, wzmacnia lojalność.

Rahu w znaku Lwa wskazuje na obsesję i słabość do rozrywki, historii, zarządzania i innych cech związanych ze znakiem Lwa. Rahu ma silne pragnienia, aby jego przekonanie i światopogląd były uznane i podziwiane. Można tutaj wskazać na bystry umysł, strategiczne myślenie i przebiegłość, niemniej zaślepienie związane z Rahu wywołuje zbędne konflikty i nieporozumienia.

Ketu w Lwie wskazuje na osobę, która nie docenia swojej umiejętności zarządzania, jest ona dosyć impulsywna i często wpada w złość z powodu nieporozumień. Podświadoma znajomość obszarów związanych ze znakiem Lwa może wskazywać na świetnego doradcę w sprawach politycznych czy kreatywnych. Ketu w Lwie ma wiele wątpliwości, wykazuje dużą niepewność przy podejmowaniu nowych inicjatyw, niemniej potrafi zauważyć potencjał w innych, do czego co ciekawe może być trudno się przyznać.

Merkury w znaku Lwa podnosi umiejętność królewskiego sposobu komunikacji. Merkury tutaj ma wyrafinowany, odważny przekaz, można powiedzieć, że potrafi ryknąć jak Lew. Umiejętności przywódcze są tutaj naturalne, wpływ Merkurego sprawia jednak, że nie ma zapędów do nadmiernej dominacji. Merkury w Lwie swobodnie czuje się w centrum uwagi, jest niezależny. Sprawdza się jako doradca, nauczyciel, przywódca, polityk, administrator.

Tradycyjnie zwracam uwagę na fakt, że aby dokładnie zrozumieć charakterystykę Lwa w przypadku własnej osoby, należy spojrzeć na cały wykres astrologiczny. Odczyt pozwala dojrzeć zależności wszystkich domów, planet, władców znaków itd. W przypadku zainteresowania indywidualną analizą zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top