Znaki zodiaku

Panna jako znak zodiaku

Skrupulatność, drobiazgowość, praktyczność

by Satpati

Panna to 6 ze znaków zodiaku. Podstawowe cechy, które odzwierciedlają Pannę to: skrupulatność, drobiazgowość, systematyczność, czystość, precyzja, praktyczność.

Znak zodiaku • Panna

Planetą, która rządzi znakiem Panny, jest Merkury. Merkury to bystrość, intelekt, komunikacja. Kiedy Merkury pojawia się w Pannie, możemy spodziewać się świetnego mówcy, osoby bystrej, która wyróżnia się drobiazgowym, acz praktycznym podejściem do wykonywanych czynności, zwłaszcza w charakterystyce domu, na który przypada dany układ. Przykładowo Merkury w Pannie w 7 domu wskazuje na osobę, która potrafi świetnie komunikować się w związkach, dotyczy zarówno relacji partnerskich, jak i biznesowych. W pewnym sensie wada tego typu układu może pojawić się w momencie, kiedy komunikacja jest zbyt szczegółowa, co może skutkować minięcie się z istotą rzeczy.

Kiedy w znaku Panny pojawia się Słońce, wskazuje to na osobę o płomiennej komunikacji. Słońce wnosi kreatywność i pewność siebie, zatem w kwestiach manualnych, jak i np. w pracy twórczej możemy spodziewać się dużego prawdopodobieństwa sukcesu.

Księżyc w Pannie to szczegółowy obserwator. Księżyc wprowadza wrażliwość i emocjonalne, czasem matczyne podejście. W znaku Panny zwiastuje to wyczucie porządku, jak i umiejętności zauważenia dziury w całym. Omawiany układ pokazuje ponadto dużą troskę o zdrowie. Da się tutaj także zauważyć, że emocjonalne podejście do drobiazgowości może wprowadzić zbyt duże przeświadczenie, że „można to było zrobić lepiej”, co za tym idzie, pojawiają się problemy z pewnością siebie i np. syndrom wahania się przed wprowadzeniem danego projektu / inicjatywy w życie.

Mars wprowadza dynamikę i wolę walki. Mars w Pannie jest oddany swojej pracy i dąży do sukcesu, zwłaszcza w kwestiach związanych z detalami. Da się zauważyć, że osoby o takim układzie wykazują się dużą energicznością, negatywnie przejawiać się ona może poprzez skłonność do kłótni. Wymagająca natura może doprowadzić do zbyt dużego kontrastu pomiędzy formą a treścią.

Wenus w Pannie znajduje się na przeciwległym miejscu od znaku Ryb, gdzie jest wywyższona. Panna sprawia, że zmysłowość, poczucie piękna i obfitość jest ukierunkowana bardzo przyziemnie i materialistycznie. Taki układ nie koniecznie dobrze wpływa na wyobraźnię. Wenus pragnie spełnienia i satysfakcji w życiu małżeńskim, niemniej tutaj nadmierne intelektualizowanie i chociażby upodobanie do wygód materialnych mogą w pewnym sensie zaburzać spontaniczność, tak ważną w kontekście rozwoju relacji i samego siebie.

Saturn w Pannie sprawia, że osoba staje się dosyć niemrawa w kwestiach związanych z umiejętnościami komunikacyjnymi i manualnymi. Saturn wprowadza ograniczenia i konieczność dłuższej, ciężkiej pracy, aby osiągnąć zamierzony efekt. Decyzje podejmowane są po długim namyśle, pozytywną stroną takiego umiejscowienia Saturna jest wyrozumiałość, lojalność i stabilność. Ostrożność i metodyczność to kolejne cechy charakterystyczne. W związku z tym, że Saturn to ograniczenie, a Panna to zdrowie, można spodziewać się, że trzeba włożyć większy wysiłek, aby żyć w zdrowiu i dobrej pomyślności psychofizycznej.

Jowisz w Pannie wprowadza wyższą wiedzę i ambicję zwłaszcza w zakresie edukacji. Istnieje duży głód wiedzy i otwartość na nowe pomysły i informacje. Naukowe spojrzenie sprawia, że dana osoba chce dowodów, zanim w coś uwierzy. Osoby z Jowiszem w Pannie są zręczne i praktyczne.

Ketu w Pannie sprawia, że istnieje duże niedocenienie w sprawach związanych z poczuciem ładu. Ketu w Pannie to niespełniony perfekcjonista, osoba, która zawsze chce mieć porządek, niemniej trudno jest jej o jego zachowanie. Wyzwanie leży w głębokich przemyśleniach i analizach, które są dobre w pracy badawczej, niemniej są przyczyną dużego niezdecydowania i poczucia straty czasu. Spryt i umiejętność wykorzystania innych do załatwienia swoich spraw to kolejne cechy tego układu.

Rahu w Pannie wskazuje na słabość do spraw związanych ze skrupulatnym działaniem. Rahu dodaje odwagi i determinacji, ponadto wskazuje na osobę, która świetnie radzi sobie w debatach, negocjacjach czy innego rodzaju dyskusjach, które wymagają szybkich reakcji. Takie umiejscowienie zwiastuje np. polityka bądź negocjatora. Możliwe są częste wstrząsy i nienasycenie w kwestiach związanych z systematycznością itp.

Powyższe charakterystyki są szczególnie widoczne w domach, na które przypada znak Panny. Przykładowo Mars w 10 domu w znaku Panny da sprawnego matematyka lub np. osobę, która zwinnie porusza się w sprawach rachunkowych. Takie umiejscowienie wskazuje na zawód przyziemny, aczkolwiek z dużą dozą ambicjonalnych wzlotów.

Jowisz w Pannie w 1 domu wskazuje na osobę, której głównym nauczycielem jest środowisko domowe, zwłaszcza matka. Dlaczego? Ponieważ Jowisz jest władcą 4 domu od Panny – Strzelca, 4 dom odpowiada dosłownie za dom, strefę komfortu i za matkę. Kiedy władca 4 domu znajduje się w pierwszym domu, domu tożsamości możemy metaforycznie powiedzieć, że „matka siedzi na głowie”. Jowisz to guru, nauczyciel, zatem siedzi i naucza. To jedna z ciekawostek, których możemy odszukać wiele, interpretując indywidualny horoskop. Astrologia wedyjska to zaawansowane narzędzie pozwalające precyzyjnie odnieść się do interesującej daną osobę kwestii.

W przypadku zainteresowania indywidualną analizą z astrologii wedyjskiej zapraszam do kontaktu mailowego: kontakt@samopoznanie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top